Program
I år blir festivalteltet enda litt større en tidligere år!
Tirsdag 10. oktober:
Internasjonal Cafe (kl 16:50-20:00)
Kom og bli kjent med både mennesker og maten fra fjern og nær!
kl 16:50 - Innmasj med flagg
kl 17:00 - Åpning ved Ordfører, deretter bespisning
kl 18:00 - Musikalske innslag
kl 18:10 - Dans
kl 18:15 - Foredrag av Safia Abdi Haase (Mitt møte med Norge)
Fri inngang
Onsdag 11. oktober:
Kaptein Rødskjegg (kl 16:30-18:30)
Barnefestival 1-7. klasse, GRATIS inngang (kl 19-22)
kl 19:00 - Dørene åpner
kl 19:30 - Master of Magic
kl 20:30 - Hermine
kl 21:00 - Stina Talling
kl 21:30 - William
Torsdag 12. oktober (kl 17:30 - 23:00):
(Mat og drikkeservering. Mat fra St. Peter's Restaurant)
kl 17:30 - Dørene åpner og du kan kjøpe middagsmat med noe godt å drikke til!
kl 18:00 - Offisiell åpning av Ole-Kristian Bergerud (leder av Østfold Bondelag)
kl 18:30 - Jon Niklas Rønning
kl 19:30 - Abid Raja
kl 21:00 - Magnus Grønneberg
kl 23:00 - Teltet stenger
Fredag 13. oktober:
Ungdomsfestivalen 2022 (kl 18:00 - 23:00)
(Rusfritt arrangement, aldersgrense 13-19 år, egen gratisbillett med appen Bizzy)
kl 18:00 - Dørene åpner
kl 19:00 - Oskar Westerlin
kl 20:00 - UKM Østfold
kl 21:00 - Morgan Sulele
kl 22:00 - TIX
kl 23:00 - Teltet stenger
Lørdag 14. oktober (kl 10:00 - 01:00):
kl 10:00 - 15:00 Smaken av Råde (Matfestival med mange fantastiske utstillere)
Underholdning fra scenen
Teltet stengt mellom kl 15:00 - 19:00.
kl 19:00 - Teltet åpner
kl 19:30 - Staut
kl 21:15 - SOS it's ABBA-time
kl 23:15 - Bjørn Rosenstrøm
kl 01:00 - Teltet stenger
Velkommen:)
SKRYTELISTA VÅR:
2022
Sol Heilo, Samuel & Bestefar, Alexander Hermansen
Hagle, Capow x 2G
Åges Danseband, Halva Priset, Cotton Eye Joe Show
2019
Are Kalvø, Bjarne Brøndbo, Råde Vokalensemble
Kaptein Rødskjegg, DJ NeverEnd, Vrengt, Arif
Staysman og Lazz, Spelloppmaker, PJ and the Creamtops
2018
Eva Weel Skram, Espen PA Lervaag, Egil Aslak Aursand Hagerup, Paul I. Huse og Martin Aas, the Cure food truck
Vilde J, Elly Ekko, Temur, Vidar Villa
Vassendgutane, Sanguine, DJ Micro
2017
Tom Egeland, Herodes Falsk, Benny Borg
Kaptein Rødskjegg, SOMA, Innertier, Adelén
Mariann Rosa DJ, Trang Fødsel, Björn Rosenström og Det Jävla Bandet
2016
Eirik Jensen og Jan Ove Ekeberg, Odd Nordstuga
Kaptein Rødskjegg, Alex Alexander, Morgan Sulele, Katastrofe
E-type, Dusty Cowshit
2015
Jan Eggum, Christian Mikkelsen, Tomb Kammerskor, Hanne K. Rhode og Jan Ove Ekeberg
Kaptein Rødskjegg, The Main Level, Cir.cuz
Samantha Fox, Valentourettes
2014
Råde Vokalensemble og Rygge Mannskor, Britt Bakken, Hans-Erik Dyvik Husby og Jan Ove Ekeberg, Vazelina Bilopphøggers
Kaptein Rødskjegg, Pain Solution, Robin & Bugge
Stage Dolls
2013
Jon Michelet, Ole Paus, Arne Hjeltnes, Bård Greni
Kaptein Rødskjegg, Bits Between, Satyricon
Leningrad Cowboys
2012
Pegboard Nerds
Johnny & OnklP
Alex Rosen
Tirsdag 10. oktober:
Internasjonal Cafe (kl 16:50-20:00)
Kom og bli kjent med både mennesker og maten fra fjern og nær!
kl 16:50 - Innmasj med flagg
kl 17:00 - Åpning ved Ordfører, deretter bespisning
kl 18:00 - Musikalske innslag
kl 18:10 - Dans
kl 18:15 - Foredrag av Safia Abdi Haase (Mitt møte med Norge)
Fri inngang
Onsdag 11. oktober:
Kaptein Rødskjegg (kl 16:30-18:30)
Barnefestival 1-7. klasse, GRATIS inngang (kl 19-22)
kl 19:00 - Dørene åpner
kl 19:30 - Master of Magic
kl 20:30 - Hermine
kl 21:00 - Stina Talling
kl 21:30 - William
Torsdag 12. oktober (kl 17:30 - 23:00):
(Mat og drikkeservering. Mat fra St. Peter's Restaurant)
kl 17:30 - Dørene åpner og du kan kjøpe middagsmat med noe godt å drikke til!
kl 18:00 - Offisiell åpning av Ole-Kristian Bergerud (leder av Østfold Bondelag)
kl 18:30 - Jon Niklas Rønning
kl 19:30 - Abid Raja
kl 21:00 - Magnus Grønneberg
kl 23:00 - Teltet stenger
Fredag 13. oktober:
Ungdomsfestivalen 2022 (kl 18:00 - 23:00)
(Rusfritt arrangement, aldersgrense 13-19 år, egen gratisbillett med appen Bizzy)
kl 18:00 - Dørene åpner
kl 19:00 - Oskar Westerlin
kl 20:00 - UKM Østfold
kl 21:00 - Morgan Sulele
kl 22:00 - TIX
kl 23:00 - Teltet stenger
Lørdag 14. oktober (kl 10:00 - 01:00):
kl 10:00 - 15:00 Smaken av Råde (Matfestival med mange fantastiske utstillere)
Underholdning fra scenen
Teltet stengt mellom kl 15:00 - 19:00.
kl 19:00 - Teltet åpner
kl 19:30 - Staut
kl 21:15 - SOS it's ABBA-time
kl 23:15 - Bjørn Rosenstrøm
kl 01:00 - Teltet stenger
Velkommen:)
SKRYTELISTA VÅR:
2022
Sol Heilo, Samuel & Bestefar, Alexander Hermansen
Hagle, Capow x 2G
Åges Danseband, Halva Priset, Cotton Eye Joe Show
2019
Are Kalvø, Bjarne Brøndbo, Råde Vokalensemble
Kaptein Rødskjegg, DJ NeverEnd, Vrengt, Arif
Staysman og Lazz, Spelloppmaker, PJ and the Creamtops
2018
Eva Weel Skram, Espen PA Lervaag, Egil Aslak Aursand Hagerup, Paul I. Huse og Martin Aas, the Cure food truck
Vilde J, Elly Ekko, Temur, Vidar Villa
Vassendgutane, Sanguine, DJ Micro
2017
Tom Egeland, Herodes Falsk, Benny Borg
Kaptein Rødskjegg, SOMA, Innertier, Adelén
Mariann Rosa DJ, Trang Fødsel, Björn Rosenström og Det Jävla Bandet
2016
Eirik Jensen og Jan Ove Ekeberg, Odd Nordstuga
Kaptein Rødskjegg, Alex Alexander, Morgan Sulele, Katastrofe
E-type, Dusty Cowshit
2015
Jan Eggum, Christian Mikkelsen, Tomb Kammerskor, Hanne K. Rhode og Jan Ove Ekeberg
Kaptein Rødskjegg, The Main Level, Cir.cuz
Samantha Fox, Valentourettes
2014
Råde Vokalensemble og Rygge Mannskor, Britt Bakken, Hans-Erik Dyvik Husby og Jan Ove Ekeberg, Vazelina Bilopphøggers
Kaptein Rødskjegg, Pain Solution, Robin & Bugge
Stage Dolls
2013
Jon Michelet, Ole Paus, Arne Hjeltnes, Bård Greni
Kaptein Rødskjegg, Bits Between, Satyricon
Leningrad Cowboys
2012
Pegboard Nerds
Johnny & OnklP
Alex Rosen